Oferta pracy dla postdoków w projekcie OPUS

Poszukujemy postdoków do pracy przy realizacji projektu badawczego z pogranicza chemii organicznej, medycznej i supramolekularnej.

Celem projektu jest poszukiwanie cząsteczek zdolnych do selektywnego transportu anionów o znaczeniu biologicznym przez dwuwarstwy lipidowe. Cząsteczki takie mogą wykazywać właściwości antynowotworowe, antybakteryjne i antywirusowe, a także znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób wynikających z dysfunkcji naturalnych transporterów w organizmie. W ramach projektu chcielibyśmy też skonstruować transportery przełączalne przy pomocy bodźców zewnętrznych, takich jak pH, światło czy potencjał redoks.

Osoby zatrudnione w grancie będą się zajmować projektowaniem, syntezą i badaniem właściwości kompleksotwórczych nowych receptorów molekularnych na aniony, a także badaniem ich zdolności do transportowania anionów przez dwuwarstwy lipidowe modelowych liposomów.

Oferujemy:

  • umowę o pracę na pełen etat na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Spodziewana data rozpoczęcia pracy: sierpień 2022 (do uzgodnienia)
  • pracę w nowoczesnych i znakomicie wyposażonych laboratoriach umiejscowionych w nowym budynku Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych
  • pracę w 6 osobowym zespole projektowym złożonym z kierownika projektu (MCh), 2 postdoków, 2 doktorantów i 1 magistranta
  • atrakcyjne zarobki (10 000 zł brutto-brutto miesięcznie)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 lipca 2022. Szczegóły procedury rekrutacyjnej w Ogłoszeniu.